V sobotu 6. dubna byla zahájena sezóna půjčovny lodí a koloběžek Koza. Součástí akce byla spanilá jízda na Koloběžkách a odemykání Jizery spojené s úklidem odpadků.

Nejprve jsme se projeli na koloběžkách po právě budované cyklostezce Greenway Jizera. Momentálně je vidět, že se se stavbou mocně finišuje. Už nyní se nemůžeme dočkat, až bude cyklostezka Greenway Jizera dokončena. Následovalo odemykání Jizery – slavnostní zahájení vodácké sezóny. Součástí celé akce bylo také čištění koryta řeky od naplavených odpadků.

Letošní ročník byl poznamenán nepřízní počasí. Nízké teploty zřejmě zapříčinily výrazně nižší účast oproti minulým ročníkům. Těm ale kteří přišli, patří náš obdiv a poděkování za účast. Vzhledem k malému množství vody v Jizeře  byly snadno dostupné i odpadky, běžně schované pod hladinou. Díky tomu se podařilo sebrat nečekaně velké množství odpadu v přepočtu na počet účastníků.

Odemykáním Jizery zahájila provoz půjčovna LoděKoza.cz. Kterýkoli den si nyní můžete půjčit loď či koloběžku. 3. května otevíráme restauraci Ostrov a sní i naše stálé zastoupení na Malé Skále. Pro letošní sezónu jsme opět rozšířili vybavení půjčovny. V letošní sezóně budeme mít k dispozici více než 20 kanoí a 10 raftů. A pozor! Nově také půjčujeme koloběžky. Na Zrcadlové Koze můžete zase vyzkoušet aquazorbing.