Zábava pro celou rodinu, to je Jablonecký dračí den. Přijďte se podívat 31. května 2014 na jabloneckou přehradu, kde se uskuteční dětský den a závody dračích lodí. Pro Vás je to jedinečná příležitost zdarma vyzkoušet naše lodě a koloběžky.

Dětský den

V 9 hodin na pláži “U Prutu” bude zahájen program pro nejmenší. Děti se mohou těšit třeba na velkou trampolínu. Vyzkoušet si budou moct jízdu zručnosti na kolech či koloběžkách. V lanovém centru se chystá opičí dráha a slaňování. Na přehradě se svezete v kánoích, raftech i dračích lodích. Samozřejmě nebudou chybět soutěže na lodích pro různé věkové kategorie.

Závody dračích lodí

Paralelně s dětským dnem budou probéhat závody dračích lodí. V jednom závodě proti sobě vždy nastoupí dvě posádky s 20 pádlujícími a bubeníkem na palubě. V několika závodech (systémem každý s každým) se nakonec určí celkové pořadí. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích. První je určena pro sportovní (trénované) posádky a bude mít trať dlouhou 500m. Druhá kategorie, orientovaná na amatérské a firemní posádky, změří síly na 200m. Pořadatel akce zajistí lodní park, pádla a kormidelníka.

O RK Dragons

Jablonecký dračí den pořádá na své domácí půdě RK Dragons – oddíl dračích lodí z Jablonce nad Nisou. Za šest let existence si tým vybojoval mnoho cenných vítězství a v rámci celého Českého poháru se posádka v loňském roce umístila na 6. místě. Připomeňme také závod Maloskalský drak, kde RK Dragons startovali v barváchpůjčovny LoděKoza.

O půjčovně KoloběžkyKoza

Hlavním partnerem Jabloneckého dračího dne je půjčovna KoloběžkyKoza.cz. Koloběžky si zde budete moci půjčit a vyzkoušet zcela zdarma. Zajišťuje kompletní servis pro turisty na putující po Greenway Jizery. Jako první na Malé Skále Vám nabízíme spojení lodí a koloběžek. Půl dne obdivujte krásy údolí řeky Jizery v kánoi nebo na raftu a zpět na místo startu si potom dojeďte pohodovým tempem na koloběžkách.

LetacekM2014